سلام. حتما برای شما هم پیش اومده که یکی از وب سایت هایی که مدیریت میکنید از دسترس خارج بشه و شما برای مدتی اطلاع نداشته باشید. اسکریپتی که آماده کردم این مشکل رو به صورت ساده ای حل میکنه و نیازی به پیاده سازی ابزار های عجیب و غریب ندارید. البته که نمیشه به عنوان مانیتورینگ آپ تایم سرور استفاده کرد, اما در برخی موارد خیلی کاربرد داره. اگه از اوبونتو استفاده میکنید اسکریپت زیر رو داخل یک فایل قرار بدید و این فایل رو به صورت Schedule هر دقیقه اجرا کنید.

این اسکریپت یک پارامتر به عنوان آدرس وب سایت یا سرور رو میگیره و پینگ آدرس رو بررسی میکنه. البته اگه بخواهید برای شما صدای اخطار هم پخش کنه میتونید از ابزار mpg123 استفاده کنید که با دستور apt-get install mpg123 میتونید نصب کنید. وقتی پینگ به آدرس مورد نظر با مشکل مواجه بشه پیغامی رو برای شما نمایش میده و صدای اخطار کوتاهی رو پخش میکنه.

برای تنظیم schedule برای یک اسکریپت هم میتونید دستور زیر رو وارد کنید :  apt-get install gnome-schedule

بعد از نصب برنامه رو اجرا کرده و یک تسک جدید برای هر دقیقه اجرا تنظیم کنید و خروجی رو روی X Application : suppress output تنظیم کنید. در آخر آدرس اسکریپت رو به همراه پارامتر وارد کنید.

امیدوارم مفید باشه.

محمد باقر رستمی

برنامه نویسی رو دوست دارم و از کارم و بیشتر از اون از یادگرفتن لذت می برم. دوست دارم از این طریق برای مردم دنیا مفید باشم. فارغ از رنگ، نژاد، ملیت و جنسیت.

Latest posts by محمد باقر رستمی (see all)

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*


1 + هفت =