چه انتظاری باید از خوشه بندی High Availability داشت؟

قبل از اینکه دست به پیاده‌سازی این روش بزنید باید در نظر داشته باشید که این روش میزان در دسترس بودن منابع را به حداکثر ممکن میرساند و نباید انتظار داشت که هرگز وقفه‌ای رخ ندهد.چرا که این میزان هرگز به طور قطع به 100 در صد نخواهد رسید. چنین روشی میتواند در تکنولوژی مجازی سازی مانند VMware vSphere نیز استفاده شود.بنابراین نیاز است که بدانیم این روش چه محدودیت‌هایی دارد.
در روش VMware vSphere HA هدف این است که ماشین‌های مجازی موجود در برابر مشکلات و خطاهای سخت افزاری محافظت شوند. در‌واقع نرم‌افزار موجود تمام ماشین‌های مجازی را بررسی مینماید تا از در دسترس بودن هر یک از آن‌ها اطمینان حاصل نماید. و در صورتی که هر یک از آن‌ها دچار مشکل شود و از دسترس خارج شود همان ماشین مجازی در جای دیگری قابل دسترسی باشد. پیاده‌سازی این روش در ماشین‌های مجازی بسیار مشابه پیاده‌سازی آن بر روی سرور های لینوکس میباشد. اما تفاوت اساسی که در روش مجازی وجود دارد این است که وقتی یکی از ماشین‌های مجازی در استفاده از منابع خود دچار مشکل شود یا به اصطلاح هنگ کند این ماشین همچنان به عنوان یک سیستم در دسترس در لایه مجازی سازی در نظر گرفته می‌شود و خوشه بندی در این حالت امکان تشخیص مشکلات درون ماشین مجازی را ندارد و لذا در این حالت هیچ کاری انجام نمیدهد.

محمد باقر رستمی

برنامه نویسی رو دوست دارم و از کارم و بیشتر از اون از یادگرفتن لذت می برم. دوست دارم از این طریق برای مردم دنیا مفید باشم. فارغ از رنگ، نژاد، ملیت و جنسیت.

Latest posts by محمد باقر رستمی (see all)

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*


8 × = شصت چهار