خوشحالم از اینکه توی دنیای اینترنت با این گستردگی, با وجود میلیون ها سایت و صفحه ای که توی وب وجود داره این صفحه از سایت پیک نیک رو انتخاب کردید. دوست داشتم قبل از اینکه خودم رو معرفی کنم به موضوع دیگری با عنوان “دانش آزاد” بپردازم. دانش آزاد به معنی دانش آزاد. دانش آزاد با همان مفاهیم جنبش نرم افزار آزاد شکل گرفته است. من کمی با قانون اول نرم افزار های آزاد مشکل دارم (آزادی استفاده از نرم افزار به هر منظوری). اما به هر حال وقتی در فضای نا امن اینترنت دانش آزادانه(حتی با قوانین فعلی) در اختیار دیگران نباشد نا امنی بیشتر و بیشتر گسترش پیدا میکند تا جایی که پشت پرده اینترنتی که ما میبینیم دنیا به چند نوع از اینترنت مخفی تقسیم می شود و هر کشوری اینترنتی با قوانین خودش ایجاد میکند و در نهایت حلقه تکرار شدنی زندگی, ما رو به جایی می رساند که به جای اینترنت و کامپیوتر از کاغذ و چرتکه استفاده کنیم!!! (خیلی بد بینانه بود!). در دنیایی که مردم کشور های مختلف در قالب حکومت ها به هم بی اعتماد میشوند و سعی میکنند تا قدرت بیشتری نسبت به دیگران پیدا کنند, دانش آزاد حرف مسخره ای به نظر می رسد. اما در همین شرایط اگر این آزادی وجود داشته باشد سرعت رشد علمی بشر افزایش پیدا میکند و نتیجه ی اون نجات و رفاه انسان هاست. به شرطی که قانون اول رو کمی اصلاح کنیم و بگوییم “آزادی استفاده از نرم افزار به هر منظوری به جز تضییع حقوق انسان ها!!”

دانش آزاد هم راه رو برای گسترش و در دسترس بودن اطلاعات و علم باز میکند تا دیگران از عمر و زمانشون بهتر استفاده کنند و به جای اینکه سالها تلاش کنند تا چیزی رو ابداع کنند که چند سال پیش در سازمان های مخفی برخی کشور ها ابداع شده, تلاش و انرژی و نبوغ خودشون رو برای ایجاد ابزار جدیدی برای رفاه مردم جهان به کار گیرند.(یک آرزو). در کنار این جنگ کشور ها و حکومت ها, ما مردم هم گاهی از انتشار و آموزش چیزی که یاد گرفته ایم سر باز می زنیم که دلیلش هر چیزی می تواند باشد و جای نگرانی دارد که این روش به شکل یک رفتار در کشوری جا بیفتد و گستره ی وسیعی از علم و دانش به صورت ریز ریز شده درون یک یک افراد آن جامعه نمود پیدا کند. دانشی که به درد هیچ کاری نمی خورد! دانش آزاد یک فرهنگ است که در آن مردم به مردم کمک میکنند تا پیشرفت کنند. من و شما می توانیم گام کوچکی برای رسیدن به این هدف برداریم. به امید روزی که دانش آزاد یک فرهنگ جهانی شود.

از اونجا که این صفحه قرار نیست رزومه کاری  باشه مختصر می نویسم :

من برنامه نویس وب هستم. برنامه نویسی رو از سال ۲۰۰۷ شروع کردم اما برنامه نویسی تحت وب رو به صورت حرفه ای از سال ۲۰۱۰ که ادامه میدم. با VB6 شروع کردم!!!, کمی asp کار کردم و بعد با python و java کار کردم اما php رو به صورت حرفه ای ادامه دادم. مدتی رو با یادگیری روش های هک و امنیت و .. گذروندم اما در نهایت بین هک و امنیت, امنیت رو به عنوان هدفم انتخاب کردم. و خوشحالم.  از یک سال پیش لینوکس رو به عنوان سیستم عامل اصلی انتخاب کردم. دانشجوی رشته فناوری اطلاعات – شبکه هستم و لذت زندگی من در یادگیری علم کامپیوتره.

در آخر از نظر من برنامه نویسی یک هنره تا یک فن.


ایمیل :‌ mb.rostami.h [at] gmail.com

رزومه : دانلود رزومه
profile for Mb Rostami at Stack Overflow, Q&A for professional and enthusiast programmers

4 نظر در رابطه با “محمد باقر رستمی

  1. آرش

    خوب بود محمد جان، امیدوارم بهترم بشه بیان و افکارت
    لذت بردم از ساختار فکرت
    و فقط خواستم بگم “نه خسته”

    پاسخ

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*


سه × = سه