انجام تست های نرم افزار پس از ایجاد کدهای آن اهمیت زیادی دارد. در یک تیم خوب برنامه نویسی وجود تسترها الزامی است. در واقع به ازای هر سه نفر برنامه نویس یک نفر تست کننده نیاز است. اگر در تیم برنامه نویسی تست کننده نداشته باشید آنگاه برنامه نویسان مجبور خواهند بود بخشی از زمان خود را صرف تست برنامه کنند. از آنجایی که کارمزد یک برنامه نویس بیش از یک تست کننده است، به این صورت هزینه ی زیادی را خواهید پرداخت. به علاوه در صورتی که برنامه نویسان خود کار تست را انجام دهند بسیاری از باگ ها را پیدا نخواهند کرد و این باعث ایجاد هزینه های بالایی می شود.

دلایلی که باید یک تستر استخدام کنید:

  1. باگ ها اکثرا از طرف برنامه نویسان تنبل بوجود می آیند.  احتمال تست کامل این برنامه نویسان در حالت عادی کم است. در این حالت اگر تسترها وجود داشته باشند، اولا باگ ها کشف و رفع می شوند و ثانیا برنامه نویسان ملزم به کد نویسی بهتر می شوند و در نتیجه کیفیت کار افزایش می یابد.
  2. نرم افزارهایی که به سرعت انتشار پیدا می کنند مانند ابزارهای تحت وب، در صورت داشتن باگ تاثیر منفی روی مشتریان خواهند گذاشت.
  3. در صورت نداشتن تستر درنهایت این مشتریان خواهند بود که ابزار را تست می کنند و ممکن است با تعداد زیادی از باگ های خجالت آور مواجه شوید که هزینه رفع آن بسیار بالا باشد.
  4. برنامه نویسان اکثر مواقع نمی توانند باگ هایی را که خود بوجود آورده اند را کشف کنند.
facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*


+ 8 = پانزده