سلام

معمولا پس از انجام کارهای برنامه نویسی چقدر طول می کشد تا از کد خود بتوانید یک برنامه آماده اجرا ایجاد کنید؟ در تیم های برنامه نویسی موفق معمولا برای این کار یک اسکریپت ساده ایجاد شده است که با اجرای آن تمامی نیازهای یک پروژه از جمله Dependencyها، تست ها، زبان های مختلف و … انجام شده و برنامه نهایی به صورت کامل آماده استفاده می شود.

اگر این کار زمان گیر شود و مراحل انجام آن زیاد شود، احتمال خطا در آن افزایش پیدا خواهد کرد. به خصوص اگر در آخرین زمان های ممکن و با عجله بخواهید این کار را انجام دهید و آخرین باگ ها را نیز از برنامه حذف نمایید، احتمال بسیار زیاد دچار اشتباه خواهید شد و چه بسا مشکل امنیتی در برنامه ایجاد کنید.

بنابراین برای این منظور با توجه به زبان برنامه نویسی که از آن استفاده می کنید سعی کنید از یکی از ابزارهای همین منظور در آن زبان استفاده کنید. به کمک این ابزارها احتمال خطا در ایجاد فایل کمتر بوده و زمان ایجاد آن بسیار سریعتر می شود. علاوه بر این برخی از این ابزارها توانایی چک کردن Updateهای مربوط به Packageهای استفاده شده در برنامه دارند که با این روش همواره می توانید از آخرین ورژن Packageها استفاده نمایید.

 

facebooktwittergoogle_pluslinkedin

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*


+ هفت = 16