پس از نصب JRE و دانلود Burp Suite که در بخش قبلی آن را توضیح دادیم، در این بخش به نحوه راه اندازی اولیه ابزار خواهیم پرداخت. پس از دانلود برنامه Burp Suite روی آن دوبار کلیک نمایید تا اجرا شود. لازم به یادآوری است که این برنامه به زبان جاوا است و در هر سیستم عاملی قابل اجرا است.

اولین صفحه ای که پس از اجرای موفق برنامه خواهید دید به شکل زیر می باشد:

BurpSuite Target Site map

BurpSuite Target Site map

در این هنگام برنامه به درستی اجرا شده است. در مرحله بعدی برای دریافت اطلاعات مرورگر می بایست تنظیمات آن را نیز انجام دهید. برای این آموزش ما از مرورگر FireFox استفاده می کنیم. در این مرورگر از منوی برنامه به بخش Tools -> Advanced -> Network رفته و روی دکمه Settings کلیک نمایید.

Firefox Setting

Firefox Setting

در پنجره باز شده در بخش بالایی گزینه Manual Proxy Configuration را انتخاب کنید و سپس برای HTTP Proxy مقدار 127.0.0.1 و برای Port آن مقدار 8080 و گزینه زیر آن را نیز تیک بزنید. تنظیمات می بایست مانند تصویر زیر باشند.

Firefox Settings

Firefox Settings

در نهایت OK را بزنید و پنجره را ببندید.به برنامه Burp Suite بازگردید و از منوی Proxy -> Intercept دکمه Intercept is on را بزنید تا در حالت Intercept is off قرار بگیرد. این گزینه را در بخش های آتی به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

BurpSuite Proxy Intercept

BurpSuite Proxy Intercept

حال یک صفحه وب سایت را باز نمایید تا اتصال FireFox و Burp Suite را مشاهده نمایید. اگر همه تنظیمات را به درستی انجام داده باشید، می بایست برنامه به شکل زیر اطلاعات را دریافت نماید.

BurpSuite Target Site map With Info

BurpSuite Target Site map With Info

توضیحات بخش های اصلی برنامه رو در آموزش های بعدی شروع خواهیم کرد.

علی رحمتی

زکات علم آموزش آن است.

Latest posts by علی رحمتی (see all)

facebooktwittergoogle_pluslinkedin

2 نظر در رابطه با “آموزش ابزار Burp Suite-بخش دوم-راه اندازی

  1. walid

    این تنظیماتو که انجام دادم فایرفاکس دیگه هیچ سایتی رو بالا نمیاره که مراحل بعدی رو برم

    پاسخ

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*


5 + هفت =