گاهی مواقع نیاز داریم که قالب ابتدایی نرم افزار وب خود را از طریق مرورگر با ابزار Web Developement Tools تغییر دهیم و نتایج را به سرعت مشاهده نماییم. و سپس موارد تغییر یافته را به فایل های CSS اصلی منتقل نماییم. اما خیلی از برنامه نویسان فرانت اند هستند که هنوز از این روش برای تغییر CSS های یک صفحه وب استفاده می نمایند. در صورتی که روش بهتری برای اینکار وجود دارد تا همزمان با تغییر CSS ها از طریق مرورگر, تغییرات مورد نظر به صورت خودکار بر روی فایل های CSS اعمال گردند. برای استفاده از این روش به Python 2.7 نیاز خواهید داشت.

ابتدا پایتون را بر روی سیستم خود از طریق لینک زیر نصب نمایید :

https://www.python.org/download/releases/2.7

سپس در مرورگر کروم, افزونه زیر را (Save CSS) نصب نمایید :

https://chrome.google.com/webstore/detail/save-css/mflkegihknjnhmpfnaimpfkjbkelhhkf

سپس فایلی با نام Server.py ایجاد نمایید و کد زیر را درون این فایل قرار دهید :‌

البته کد های بالا را میتوانید بر اساس نیاز خود تغییر دهید. وظیفه این اسکریپت این است که به پورت 8080 گوش میدهد تا درخواست های تغییر CSS از طریق افزونه Save CSS به این آدرس ارسال گردد تا تغییرات بر روی فایل اصلی اعمال گردد.

پس از نصب افزونه فوق در مرورگر کروم, با مراجعه به بخش Developer Tools میتوانید سر برگ Save را مشاهده نمایید. با ایجاد یک Mapping میتوانید مشخص کنید که کدام آدرس مرورگر شما بر روی کدام مسیر از هارد دیسک شما قرار دارد. به عنوان مثال میتوانید http://localhost را به مسیر /var/www و یا C:/wamp/www و یا C:/xampp/htdocs مپ نمایید. با این کار هر تغییری در هر فایل css که در آدرس localhost استفاده میشود بر روی مسیری که تعیین میکنید اعمال می شود. پس از ایجاد مپینگ ها میتوانید Server.py را اجرا نموده و سپس شروع به تغییر CSS ها از طریق مرورگر خود نمایید.

نکته : در نظر داشته باشید که تغییرات قابل بازگشت نیستند.

محمد باقر رستمی

برنامه نویسی رو دوست دارم و از کارم و بیشتر از اون از یادگرفتن لذت می برم. دوست دارم از این طریق برای مردم دنیا مفید باشم. فارغ از رنگ، نژاد، ملیت و جنسیت.

Latest posts by محمد باقر رستمی (see all)

facebooktwittergoogle_pluslinkedin

یک نظر در رابطه با “ذخیره CSS با مرورگر

دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

*


دو × = 14